Agroenergetyka.pl

Energetyka, OZE w sieci: GoldenLine - Energetyka
Blog energetyczno - paliwowy
 
 
strona główna  Zarejestruj się  Ogłoszenia  Forum  Kontakt z Redakcją 


Artykuły
CIEKAWOSTKI
 

Baryłka 'bio-ropy' po 67 dolarów już w 2008 roku?

Autor: Rembowski Łukasz (redakcja@agroenergetyka.pl), Źródło: biodiesel.pl
Data: 2007-10-21
Amerykańska firma PetroSun BioFuels, podpisuje kolejne kontrakty na dostawy surowca dla fabryk wytwarzających paliwo biodiesel. Surowcem tym nie jest jednak ani olej rzepakowy, ani sojowy ani nawet palmowy, ale olej wyprodukowany z alg. PetroSun będzie pozyskiwać olej algowy z własnych farm i własnych instalacji do przetwarzania biomasy z alg w pełnowartościowy olej. Firma zakłada, że roczna produkcja oleju algowego w trzech lokalizacjach: w Alabamie, Luizjanie i Arizonie, wyniesie co najmniej ok. 700 tys. ton. Instalacje mają być gotowe w przyszłym roku.

PetroSun będzie oferować olej algowy po cenie skalkulowanej na bazie cen ropy naftowej. Oszacowano, że przy cenie baryłki ropy na poziomie 80 dolarów, baryłka oleju algowego będzie kosztować w hurcie około 67 dolarów US ($1.90 za galon* czyli $0,42 za litr). Tak skalkulowana cena 'bio-ropy' powinna zagwarantować przychody brutto w wysokości $342 milionów dolarów rocznie.

Rozwinąwszy produkcję alg, PetroSun stanie się także poważnym dostawcą biomasy roślinnej, gdyż po wyciścnięciu oleju z alg, zostaje sporo biomasy. Ta z kolei może być wykorzystana jako surowiec do produkcji alkoholu etylowego. PetroSun szacuje, ze przychody ze sprzedaży biomasy mogą nawet być dwukrotnie wyższe niż
roczne przychody z podstawowej działalności związanej z wytwarzaniem oleju algowego.

O firmie PetroSun

Działalność PetroSun oprócz produkcji oleju algowego obejmuje wydobycie gazu i ropy naftowej oraz usługi świadczone na miejscu, na polach naftowych.

Poszukiwania i wydoycie gazu i ropy naftowej koncentruja się na terenie zachodzniej Australii oraz w Arizonie. Natomiast w Luizjanie, firma prowadzi ekspansję swoich zasobów gazu ziemnego.

* 1 gallon = 4,5459 litre
 
strona główna | polityka prywatności | nota prawna | partnerzy | kontakt | mapa serwisu | REKLAMA
Projekty HVAC | turbiny wiatrowe | Forum OZE
Copyright © Agroenergetyka.pl | design: Projekty internetowe