Agroenergetyka.pl

Energetyka, OZE w sieci: GoldenLine - Energetyka
Blog energetyczno - paliwowy
 
 
strona główna  Zarejestruj się  Ogłoszenia  Forum  Kontakt z Redakcją 


Artykuły
TARGI
 

24-26 czerwca 2008 - PELLETS-EXPO-Bydgoszcz

Data: 2008-04-24
Wortal Agroenergetyka.pl objął Targi PELLETS-EXPO BRYKIET-EXPO
patronatem internetowym6 edycja Międzynarodowych Targów Urządzeń, Technologii do Wytwarzania i Zastosowania Pelletu "PELLETS-EXPO"
, odbędzie się w dniach 24-26 czerwca 2008r. w Bydgoszczy w hali Łuczniczka.
Po raz pierwszy targom towarzyszyć będzie SALON "BRYKIET-EXPO".
Zainteresowanie biomasą nie słabnie – interesują się nią zarówno jej producenci (plantatorzy roślin energetycznych), jak i producenci paliwa z biomasy (zrębki, brykiety, pellety), a także twórcy technologii i instalacji oraz ich użytkownicy. Troska o czyste środowisko oraz rosnące ceny paliw kopalnych coraz częściej skłaniają do zainteresowania się paliwami przyjaźniejszymi dla środowiska i atrakcyjniejszymi ekonomicznie.

Piąta edycja bydgoskiej imprezy potwierdziła, że zainteresowanych tematyką odnawialnych źródeł energii nie brakuje.
Podczas trzydniowej imprezy swoją ofertę prezentowało ponad 65 firm z Polski i zagranicy. Na stoiskach wystawienniczych eksponowano coraz większą i bogatszą ofertę urządzeń oraz kompletne linie technologiczne do produkcji pelletów, brykietów z trocin i innych surowców, nowoczesne kotły grzewcze, kominki, koszyki, palniki, automatykę i armaturę dla kotłowni na biomasę, suszarnie, rozdrabniacze, fabryki pelletów itp. Kolejna edycja stworzy okazję do spotkania wytwórców i dystrybutorów oraz odbiorców branży OZE, wzajemnej wymiany doświadczeń i osiągnięć, nawiązania nowych kontaktów i utrzymywania już istniejących.
Targi odwiedzili specjaliści z branży energetyki cieplnej, sektora odnawialnych źródeł energii, drzewnej, inwestorzy, wykonawcy, projektanci, przedstawiciele władz samorządowych, klienci indywidualni z terenu całej Polski i zagranicy m.in. z Białorusi, Litwy, Rosji, Ukrainy, Nowej Zelandii, Chorwacji, Niemiec, Szwecji, Czech, Hiszpanii, Włoch, Słowacji, Francji, Austrii, Węgier. Każdy z odwiedzających mógł spokojnie dowiedzieć się o interesujących go produktach, technologiach, byli to "konkretni odwiedzający", według wystawców klienci "dobrej jakości".

Organizator czyli Centrum Targowego Pomorza i Kujaw stara się, aby stałym elementem każdej imprezy targowej był bogaty program imprez towarzyszących /konferencji, prezentacji, pokazów, konkursów/. W 2008 roku planowany jest bogaty program konferencji towarzyszących targom:
- w pierwszym dniu targów 24 czerwca planowana jest Konferencja współorganizowana z m-cznikiem Czysta Energia,
- po południu tego samego dnia odbędą się Warsztaty dla uczestników projektu Pellets@las przygotowywane przez Bałtycką Agencję Poszanowania Energii S.A.,
- w drugim dniu targów 25 czerwca odbędzie się międzynarodowa Konferencja współorganizowana ze szwedzkim Bioenergy International.

Granulat drzewny jest doskonałym paliwem nadającym się do wykorzystania w instalacjach grzewczych, jak również w systemach ciepłowniczych. Jest coraz chętniej wykorzystywany przez instytucje oraz indywidualnych odbiorców w nowo wybudowanych obiektach, jak i w modernizowanych budynkach.
Po raz kolejny komisja konkursowa oceni zgłoszone do konkursu targowego wyroby, a najlepsze zostaną uhonorowane nagrodami i wyróżnieniami Organizatora, BAPE S.A., Czystej Energii, Polskiej Izby Biomasy.

Kontakt:
CENTRUM TARGOWE POMORZA I KUJAW
Lepper, Piotrowski, Wodzień Sp.j.
ul. Gajowa 34
85-087 Bydgoszcz
e-mail: info@ctpik.com.pl,
tel. +48 52 375 80 28, tel./fax. +48 52 375 80 29

Więcej informacji na stronie internetowej Organizatora: CENTRUM TARGOWE POMORZA I KUJAW Sp.j.

 
strona główna | polityka prywatności | nota prawna | partnerzy | kontakt | mapa serwisu | REKLAMA
Projekty HVAC | turbiny wiatrowe | Forum OZE
Copyright © Agroenergetyka.pl | design: Projekty internetowe