Agroenergetyka.pl

Energetyka, OZE w sieci: GoldenLine - Energetyka
Blog energetyczno - paliwowy
 
 
strona główna  Zarejestruj się  Ogłoszenia  Forum  Kontakt z Redakcją 


Artykuły
TARGI
 

Konferencja "ODPOWIEDZIALNOŚĆ SPOŁECZNA W SEKTORZE ENERGETYCZNYM"

Data: 2008-06-16
W dniach 25 - 26 czerwca 2008 r. Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej organizuje konferencję "Odpowiedzialność społeczna w sektorze energetycznym". Spotkanie odbędzie się w Kolegium Europejskim im. Jana Pawła II w Gnieźnie.

Tematem przewodnim konferencji będzie zagadnienie klientów społecznie wrażliwych oraz społecznej odpowiedzialności korporacyjnej w sektorze energetycznym. Podczas dwudniowego spotkania poruszona będzie m.in. problematyka postawy wobec klienta "słabego ekonomicznie", modelowe strategie CSR oraz kreowanie postaw odpowiedzialności za właściwe wykorzystywanie energii.
Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej jako organizacja, której głównym celem jest niesienie pomocy osobom najbardziej potrzebującym, pragnie włączyć się również w działania zmierzające do kształtowania postaw odpowiedzialności za osoby znajdujące się w trudnej sytuacji. Jak wyjaśnia ks. Jacek Dziel, dyrektor Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej – Poprzez organizację tej konferencji chcemy uzmysłowić społeczeństwu, że w dzisiejszym świecie energia jest niezbędna do zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych, jednak traktowana jest nadal jak dobro luksusowe. Dlatego w tym zakresie niezwykle ważne jest aby u dysponentów, producentów energii oraz przedstawicieli administracji publicznej wzbudzić uczucie odpowiedzialności za najbiedniejszych. Naszym hasłem przewodnim powinno był – prawo do energii dla każdego - dodaje.
W trakcie czerwcowej konferencji podniesione zostaną również problemy m.in. dotyczące ochrony konsumentów energii przed nieuczciwymi mechanizmami konkurencji (obrona konsumenta do swoich prawa do energii), propozycja rozwiązania problemu ubóstwa energetycznego" wypracowana przez URE czy społeczna odpowiedzialność biznesu w obszarze środowiska. W trakcie konferencji odbędą się także prezentacje programów odpowiedzialności społecznej w biznesie (ENEA S.A., Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A., Forum Odpowiedzialnego Biznesu).

Honorowy Patronat nad konferencją objęli:

Ks. abp prof. dr hab. Henryk Muszyński - Metropolita Gnieźnieński
Waldemar Pawlak – Wicepremier, Minister Gospodarki RP;
Aleksander Grad – Minister Skarbu Państwa RP
dr Mariusz Swora – Prezes Urzędu Regulacji Energetyki
dr Janusz Kochanowski - Rzecznik Praw Obywatelskich
prof. dr hab. Stanisław Lorenc – Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Stefania Kasprzyk – Prezes PSE – Operator S.A.

Więcej: www.caritas.gniezno.pl
 
strona główna | polityka prywatności | nota prawna | partnerzy | kontakt | mapa serwisu | REKLAMA
Projekty HVAC | turbiny wiatrowe | Forum OZE
Copyright © Agroenergetyka.pl | design: Projekty internetowe