Agroenergetyka.pl

Energetyka, OZE w sieci: GoldenLine - Energetyka
Blog energetyczno - paliwowy
 
 
strona główna  Zarejestruj się  Ogłoszenia  Forum  Kontakt z Redakcją 


Artykuły
CIEKAWOSTKI
 

Google i GE będą razem pracować nad inteligentną siecią energetyczną

Data: 2008-09-21
Google oraz GE ogłosiły o rozpoczęciu współpracy partnerskiej, której celem jest stworzenie nowoczesnego systemu generowania, przesyłania i dystrybucji energii elektrycznej, zwanego "inteligentną siecią energetyczną" (smart grid), oraz przystosowanie go do obsługi elektrycznych środków transportu nowej generacji.

Według dyrektorów obu firm, system energetyczny XXI wieku powinien łączyć zaawansowane technologie energetyczne, w których specjalizuje się GE, z najnowszymi technologiami informatycznymi, którymi zajmuje się Google.

Firmy ogłosiły, że celem współpracy jest zapewnienie konsumentom atrakcyjniejszej oferty energetycznej poprzez umożliwienie im zakupu energii odnawialnej, używania samochodów elektrycznych typu plug-in, (czyli pojazdów, których akumulatory mogą być ładowane bezpośrednio z gniazdka elektrycznego) oraz obniżenia rachunków za energię dzięki lepszemu zarządzaniu jej zużyciem bezpośrednio we własnych domach.

GE i Google zajmą się technologiami wytwarzania i dystrybucji energii odnawialnej oraz popularyzacją pojazdów elektrycznych typu plug-in. W pierwszym etapie współpraca obu firm skupi się na wytwarzaniu na skalę przemysłową energii ze źródeł odnawialnych, ze szczególnym uwzględnieniem technologii pozwalającej na uzyskanie energii ze źródeł geotermalnych oraz
stworzeniu oprogramowania, urządzeń kontrolnych i pakietu usług umożliwiających popularyzację pojazdów elektrycznych typu plug-in (ładowanych bezpośrednio z gniazdka elektrycznego).

Firmy zapowiedziały także, iż będą opowiadać się za taką polityką rządu USA, która ułatwi zbudowanie w Stanach Zjednoczonych systemu energetycznego na miarę dwudziestego pierwszego wieku. Za najważniejsze cele tej polityki uznano:
planowanie i rozmieszczanie mocy przesyłowych w sposób umożliwiający wprowadzenie w Stanach Zjednoczonych systemów generowania energii odnawialnej na dużą skalę oraz zapewnienie potrzebnych na to środków finansowych, a także utworzenie i uruchomienie inteligentnej sieci elektroenergetycznej, która ułatwi przedsiębiorstwom użyteczności publicznej i użytkownikom końcowym efektywniejsze zarządzanie energią oraz obniżenie emisji szkodliwych substancji.
 
strona główna | polityka prywatności | nota prawna | partnerzy | kontakt | mapa serwisu | REKLAMA
Projekty HVAC | turbiny wiatrowe | Forum OZE
Copyright © Agroenergetyka.pl | design: Projekty internetowe