Agroenergetyka.pl

Energetyka, OZE w sieci: GoldenLine - Energetyka
Blog energetyczno - paliwowy
 
 
strona główna  Zarejestruj się  Ogłoszenia  Forum  Kontakt z Redakcją 


Artykuły
CIEKAWOSTKI
 

Inwestycje w energię słoneczną - Bosch

Data: 2008-10-11
Bosch umacnia fabrykę solarnych systemów grzewczych.

Bosch rozbudowuje niemiecki zakład kolektorów słonecznych, dzięki czemu produkcja zwiększy się o 20 proc. Przedsiębiorstwo, sprzedające kolektory pod markami międzynarodowymi i regionalnymi, między innymi Junkers i Buderus, będzie produkować 350 tysięcy kolektorów rocznie.

Bosch zainwestuje 5 milionów euro w rozbudowę fabryki w niemieckiej miejscowości Wettringen. Na terenie zakładu zostanie wybudowana dodatkowa hala produkcyjna oraz niezbędne zaplecze administracyjne. Dzięki temu moce produkcyjne fabryki zwiększą się o 50 tysięcy kolektorów - już od początku 2009 roku z taśm produkcyjnych będzie schodziło 200 tysięcy kolektorów rocznie. Liczba pracowników w Wettringen wzrosła w ciągu roku o 25 proc. do ponad 200 osób w chwili obecnej. Kolektory słoneczne są produkowane przez Boscha nie tylko w Wettringen, ale także w portugalskiej miejscowości Aveiro.

Nowa inwestycja pozwoli Boschowi na zwiększenie całkowitej produkcji kolektorów słonecznych do 350 tysięcy sztuk rocznie, co, przy powierzchni ok. 2,4 metra kwadratowego, jaką zajmuje jeden kolektor, oznacza 800 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni kolektorów rocznie. Firma sprzedaje swoje kolektory płaskie wykorzystywane do podgrzewania wody i wspomagania ogrzewania pomieszczeń pod markami międzynarodowymi i regionalnymi - między innymi obecnymi w Polsce Junkers i Buderus.

To kolejna inwestycja Boscha w rozwój energii odnawialnych. Niedawno firma objęła 91,17 proc. udziałów w ersol Solar Energy specjalizującej się w projektowaniu i produkcji nowoczesnych ogniw słonecznych bazujących na technologii półprzewodników krzemowych. Dzięki temu Bosch zamierza umocnić swoją pozycję w segmencie energii odnawialnych oraz rozwijać go w stronę fotowoltaiki. W produkcję energii ekologicznej zaangażowana jest spółka Bosch Rexroth, która dostarczyła rozwiązań technologicznych używanych do budowy pierwszych - jeszcze prototypowych - elektrowni wykorzystujących prądy morskie u wybrzeży Wielkiej Brytanii i Norwegii, a dzięki sterowaniom hydraulicznym oferuje odpowiednie rozwiązania dla elektrowni solarnych. Jest też największym na świecie dostawcą napędów do elektrowni wiatrowych. Dzięki przejęciom amerykańskiego producenta pomp ciepła FHP Manufacturing i szwedzkiej spółki IVT Holding, Bosch jest też wiodącym producentem pomp geotermicznych.

W roku 2007 dział Techniki Grzewczej Boscha osiągnął 12 proc. obrotów ze sprzedaży systemów do wykorzystania energii odnawialnych. Do roku 2015 udział tych systemów w całkowitej sprzedaży powinien wzrosnąć do 30 proc.
 
strona główna | polityka prywatności | nota prawna | partnerzy | kontakt | mapa serwisu | REKLAMA
Projekty HVAC | turbiny wiatrowe | Forum OZE
Copyright © Agroenergetyka.pl | design: Projekty internetowe