Agroenergetyka.pl

Energetyka, OZE w sieci: GoldenLine - Energetyka
Blog energetyczno - paliwowy
 
 
strona główna  Zarejestruj się  Ogłoszenia  Forum  Kontakt z Redakcją 


Artykuły
DREWNO i ODPADY
 

Dokumentacja do samodzielnej budowy brykieciarki hydraulicznej

Data: 2009-01-31
Brykieciarka hydrauliczna to w pierwszym wrażeniu skomplikowane urządzenie. Wystarczy jednak krótki kurs, zagłębienie się w zasadę działania tego urządzenia, literatura, wskazówki praktyczne i właściwie można ją samemu zbudować, a koszt też nie musi być wielki.

Jeżeli mamy dostęp do trocin, słomy, zrębki lub innych materiałów, które można sprasować to budowa takiej brykieciarki jak najbardziej jest wskazana. Trocinami czy słomą nie przerobioną ciężko jest palić w naszych piecach lub wręcz jest to niemożliwe. Brykieciarka hydrauliczna potrafi sprasować takie materiały sypkie dzięki czemu uzyskujemy brykiet, który pali się i daje się transportować jak drewno. A nawet lepiej. Brykiet z brykieciarki hydraulicznej jest bardzo dobrej jakości, jeśli nie najlepszej. Jest twardy i nie rozsypuje się. Ma kształt wałków fi60mm i długości około 8-10cm.

Koszt zbudowania maszyny z całą pewności zwróci się nam po 2-3 sezonach grzewczych. Można również zaopatrywać sąsiadów w brykiet a tym samym koszty nam się zwracają niemal natychmiast.

Brykieciarkę można wykonać w różnych wersjach wydajnościowych. Począwszy do 50kg/h wydajności i zasilania silnikiem 5kW, a skończywszy na wydajności 250kg/h i silniku zasilającym 7,5-11kW. Wszystko zależy od tego na co się decydujemy i jakie zasilanie zastosujemy. Czy chcemy dużo produkować brykietu czy tylko dla siebie.Dokumentacja którą Państwu oferujemy do budowy brykieciarki hydraulicznej (dokumentacja DTR) została tak stworzona, że można łatwo dopasować parametry maszyny do własnych potrzeb. Oczywiście koszt wykonania będzie różny. W wersji 50kg/h możemy brykieciarkę zbudować za 5000zł ale jeśli chcemy wydajność 250kg/h to na samym siłowniku i hydraulice wyjdzie na 1000zł różnicy!!! Dlatego ważne jest przeanalizowanie materiału i podjęcie decyzji. Ważny jest również dostęp do surowca. Bo co nam z maszyny, która przerobi 4t trocin dziennie jeśli mamy dostęp na przykład do jednej tony!!!

Dokumentacja /w wersji papierowej/ zawiera instrukcje, opisy, porady gdzie kupować elementy, rysunki techniczne wszystkich elementów z wymiarami, a także widoki 3D wszystkich elementów, zdjęcia gotowej maszyny i wiele innych informacji przydatnych w trakcie montażu brykieciarki.

Koszt dokumentacji budowy brykieciarki hydraulicznej wyżej krótko opisanej to 100zł.
W sprawie zakupu w/w dokumentacji prosimy Państwa o kontakt z:
________________________
Łukasz Rembowski
redakcja@agroenergetyka.pl (z powodu moich częstych wyjazdów zagranicznych proszę o kontakt TYLKO mailowy. Dziekuję


Pamiętać również trzeba, że słoma musi być poszatkowana przed zbrykietowaniem. A każdy materiał (zarówno trociny, słoma, torf, miał węglowy) musi być suchy czyli może zawierać do 18% wilgotności.
 
strona główna | polityka prywatności | nota prawna | partnerzy | kontakt | mapa serwisu | REKLAMA
Projekty HVAC | turbiny wiatrowe | Forum OZE
Copyright © Agroenergetyka.pl | design: Projekty internetowe