Agroenergetyka.pl

Energetyka, OZE w sieci: GoldenLine - Energetyka
Blog energetyczno - paliwowy
 
 
strona główna  Zarejestruj się  Ogłoszenia  Forum  Kontakt z Redakcją 


Artykuły
TARGI
 

Targi GREENPOWER - zielona energia od A do Z - Poznań

Data: 2009-04-03
Wortal Agroenergetyka.pl objął Targi GreenPower 2009
patronatem medialnym


Nowe targi energii odnawialnej w Poznaniu - 19-21 maja 2009 - GreenPower

Jak założyć fermę wiatrową, kolektor słoneczny czy biogazownię? Jakie są najnowsze produkty i technologie służące wykorzystaniu energii ze źródeł odnawialnych? Skąd czerpać środki na inwestycje w pozyskiwanie zielonej energii? Jakie są perspektywy i kierunki rozwoju energetyki odnawialnej? – odpowiedzi na te i podobne pytania będzie można znaleźć podczas Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej GREENPOWER 2009, które odbędą się w Poznaniu w dniach 19-21 maja.

GREENPOWER to nowa propozycja Międzynarodowych Targów Poznańskich i Polskiej Izby Gospodarczej Energii Odnawialnej, które postanowiły nawiązać współpracę w celu przygotowania profesjonalnych targów poświęconych najnowszym rozwiązaniom w zakresie wykorzystania energii odnawialnej. Organizatorzy są przekonani, że z uwagi na zdecydowaną politykę Unii Europejskiej w kwestii promocji odnawialnych źródeł energii, targi GREENPOWER od początku będą cieszyć się sporym zainteresowaniem wystawców i zwiedzających. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Minister Środowiska oraz Ministerstwo Gospodarki.

Ekspozycja targów GREENPOWER, które odbędą się równolegle z trzecią już edycją Międzynarodowych Targów Energetyki EXPOPOWER, obejmuje swą tematyką energetykę wiatrową, wodną, słoneczną, geotermalną, biopaliwa stałe i płynne, biogaz oraz energooszczędne technologie. Wśród wystawców zgłoszonych do udziału w targach dominują firmy oferujące kotły, kominki, pelety, pompy ciepła, kolektory słoneczne i przydomowe elektrownie wiatrowe.

I Międzynarodowy Kongres Energii Odnawialnej
Dodatkową atrakcją dla zwiedzających będzie pierwszy Międzynarodowy Kongres Energii Odnawialnej organizowany podczas GREENPOWER przez Polską Izbę Gospodarczą Energii Odnawialnej i Międzynarodowe Targi Poznańskie. Będzie to największe międzynarodowe wydarzenie dotyczące sektora energetyki odnawialnej w 2009 r. w Polsce. W kongresie udział wezmą wysocy przedstawiciele Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego oraz Rady Unii Europejskiej, przedstawiciele polskich, europejskich i światowych organizacji sektora OZE, przedstawiciele rządów krajów Unii Europejskiej, najwyżsi przedstawiciele polskiego rządu i parlamentu, przedstawiciele samorządów, europejskich instytutów naukowych i przede wszystkim reprezentanci największych firm tego sektora z Polski, Europy i ze świata. Kongresowi towarzyszyć będzie II Forum Przemysłu Energetyki Słonecznej "Inwestycje, finansowanie, innowacje i rynek energetyki słonecznej w Polsce" przygotowane przez EC BREC Instytut Energetyki Odnawialnej. Forum adresowane jest do czołowych producentów kolektorów słonecznych, dystrybutorów, przedstawicieli handlowych, instalatorów systemów słonecznych oraz wszystkich zainteresowanych energetyką słoneczną cieplną.

Na uwagę zasługuje również seminarium "Fundusze na energetykę odnawialną" organizowane drugiego dnia targów, w czasie którego zaprezentowane zostaną najważniejsze źródła finansowania inwestycji z zakresu energetyki odnawialnej w Polsce, m.in. fundusze unijne i europejskie, środki krajowe, oferta sektora finansowego. Szkolenie przeprowadzą eksperci instytucji wdrażających, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz sektora bankowo-finansowego.

Tajemnica Zielonego pokoju
Przez cały okres trwania targów zwiedzający będą mieli możliwość odwiedzenia stoisk przygotowanych przez główne polskie organizacje poszczególnych podsektorów OZE (członkowie Polskiej Rady Koordynacyjnej OZE). W tzw. "Zielonych pokojach" na gości targowych czekać będą eksperci oferujący informacje dotyczące perspektyw rozwoju w Polsce poszczególnych branżach energii odnawialnej. Zwiedzający będę mogli dowiedzieć się np. jak założyć farmę wiatrową lub biogazownię, jakie są systemy wsparcia, gdzie szukać informacji i dlaczego warto zostać członkiem izb i organizacji OZE.

Rejestracja zwiedzających
Organizatorzy zapraszają na strony internetowe targów (www.greenpower.mtp.pl), gdzie zamieszczane są najświeższe informacje na temat ekspozycji i programu wydarzeń. Tutaj znajduje się też formularz rejestracyjny dla zwiedzających - jego wypełnienie w Internecie pozwoli na skrócenie czasu załatwiania formalności podczas wstępu na targi oraz uprawnia do bezpłatnego wstępu na teren targów.
 
strona główna | polityka prywatności | nota prawna | partnerzy | kontakt | mapa serwisu | REKLAMA
Projekty HVAC | turbiny wiatrowe | Forum OZE
Copyright © Agroenergetyka.pl | design: Projekty internetowe