Agroenergetyka.pl

Energetyka, OZE w sieci: GoldenLine - Energetyka
Blog energetyczno - paliwowy
 
 
strona główna  Zarejestruj się  Ogłoszenia  Forum  Kontakt z Redakcją 


Artykuły
TARGI
 

PELLETS-EXPO & BRYKIET-EXPO 2009

Autor: Redakcja (redakcja@agroenergetyka.pl), Źródło: www.ctpik.com.pl
Data: 2009-05-29
Szanowni Państwo!
Zapraszamy do odwiedzenia 7 edycji Międzynarodowych Targów Urządzeń, Technologii do Wytwarzania i Zastosowania Pelletu i Brykietu PELLETS-EXPO & BRYKIET-EXPO, które odbędą się w Bydgoszczy w dniach 24-26 czerwca 2009 w hali Łuczniczka przy ul. Toruńskiej 59.

Targi PELLETS-EXPO & BRYKIET-EXPO organizowane są przy poparciu Ministra Środowiska Macieja Nowickiego, pod honorowym patronatem Ministra Gospodarki Waldemara Pawlaka, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marka Sawickiego, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego, Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Rafała Bruskiego, Prezydenta Bydgoszczy Konstantego Dombrowicza, Prezesa Zarządu Bałtyckiej Agencji Poszanowania Energii S.A. Edmunda Wacha, Polskiej Izby Biomasy, podkreślając ważność tej imprezy.

W dzisiejszych czasach koszty utrzymania mieszkania, domu, czy innych obiektów w dużej mierze zależą od ponoszonych kosztów na ogrzanie pomieszczeń. Troska o czyste środowisko oraz rosnące ceny podstawowych nośników energii takich jak olej, gaz czy węgiel, często rujnujące domowe i samorządowe budżety na ogrzewanie, coraz częściej skłaniają do zainteresowania się paliwami przyjaźniejszymi dla środowiska i atrakcyjniejszymi ekonomicznie. Jednym z nich jest GRANULAT DRZEWNY (z ang. pellet) i brykiety. Są one coraz chętniej wykorzystywane przez instytucje oraz indywidualnych odbiorców w nowo wybudowanych obiektach, jak i w modernizowanych budynkach.

Jak co roku, staramy się zbudować możliwie największą, ciekawą ofertę tej branży dla zwiedzających. Podczas targów prezentowana będzie m.in. bogata oferta nowoczesnych urządzeń do spalania biomasy - kotłów, palników, piecy, kominków, zestawów grzewczych na biomasę, urządzeń oraz kompletnych linii technologicznych do pelletowania i brykietowania, producentów pelletu, brykietu, akcesoriów, automatyki i armatury dla kotłowni na biomasę, suszarnie do drewna i trocin oraz innych surowców roślinopochodnych, rębaki, rozdrabniacze, podajniki, sortowniki, filtry i inne. Firmy, instytucje i stowarzyszenia oferować będą także pomoc w kwestii projektowania, kompletacji inwestycji, montażu, finansowania, serwisu.

Instalacje zazwyczaj sterowane są automatycznie. Ceny są dość zróżnicowane i zależą od szeregu czynników. Najprostszym i najtańszym sposobem zamiany paliwa z oleju na granulat w niektórych kotłowniach małych i średnich mocy jest wymiana palników w kotłach na palniki spalające granulat. Palniki są wymieniane także np. w piecach piekarniczych, co pozwala uzyskać duże oszczędności.

Zapraszamy do udziału w imprezach towarzyszących targom: 24 czerwca -KONFERENCJA "Rynek pelet i brykietów - możliwości rozwoju", wstęp wolny, przygotowywana z m-cznikiem Czysta Energia oraz po południu Warsztaty dla uczestników projektu Pellets@las przygotowywane przez Bałtycką Agencję Poszanowania Energii S.A., 25 czerwca -KONFERENCJA międzynarodowa z tłumaczeniem symultanicznym (udział odpłatny), "Aktualności Rynku Peletu - Trzecia Edycja" przygotowywana ze szwedzkim Bioenergy International i BioDest Sp. z o.o. Szczegółowe programy konferencji, formularze uczestnictwa na naszej stronie internetowej.

Po raz kolejny komisja konkursowa oceni zgłoszone do konkursu targowego wyroby, a najlepsze zostaną uhonorowane nagrodami i wyróżnieniami Organizatora, BAPE S.A., Czystej Energii, Polskiej Izby Biomasy.

W ub. roku targi odwiedzili specjaliści m.in. z branży energetyki cieplnej, sektora odnawialnych źródeł energii, drzewnej, inwestorzy, wykonawcy, projektanci, przedstawiciele władz samorządowych, klienci indywidualni z terenu całej Polski i zagranicy m.in. z Białorusi, Litwy, Rosji, Ukrainy, Nowej Zelandii, Chorwacji, Niemiec, Szwecji, Czech, Hiszpanii, Włoch, Słowacji, Francji, Austrii, Węgier.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia targów w Bydgoszczy w dniach 24-26 czerwca 2009 w godz. 10.00-17.00 w hali Łuczniczka przy ul. Toruńskiej 59 oraz uczestnictwa w konferencjach im towarzyszących, wysłuchania interesujących referatów, poszerzenia wiedzy o rynku odnawialnych źródeł energii.

PROGRAM TARGÓW PELLETS-EXPO & BRYKIET-EXPO 2009

24 czerwca 2009 (środa)
10.00 - Otwarcie pierwszego dnia targów dla zwiedzających
10.30 - Uroczyste otwarcie targów PELLETS-EXPO & BRYKIET-EXPO z udziałem zaproszonych gości
11.00 - Rozpoczęcie KONFERENCJI pt. "Rynek pelet i brykietów - możliwości rozwoju" - współorganizator: miesięcznik "Czysta Energia" (wstęp wolny)
15.00-15.30 - Podsumowanie, dyskusja, zakończenie konferencji
16.00 - Warsztaty dla uczestników projektu Pellets@las - Bałtycka Agencja Poszanowania Energii S.A., Gdańsk
17.00 - Zakończenie pierwszego dnia targów dla zwiedzających

25 czerwca 2009 (czwartek)
08.30 - 9.00 - Rejestracja uczestników Konferencji "Aktualności Rynku Peletu - Trzecia Edycja"
09.00 - Rozpoczęcie KONFERENCJI - pt. "Aktualności Rynku Peletu - Trzecia Edycja" - współorganizator: szwedzki miesięcznik "Bioenergy International" oraz BioDest Sp. z o.o. (udział odpłatny, tłumaczenie symultaniczne na j.polski i j.angielski)
10.00 - Otwarcie drugiego dnia targów dla zwiedzających
17.00 - Podsumowanie, i dyskusja, zakończenie Konferencji oraz drugiego dnia targów dla zwiedzających
20.00 - Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień wystawcom, bankiet /impreza zamknięta, obowiązują zaproszenia/

26 czerwca 2009 (piątek)
10.00 - Otwarcie trzeciego dnia targów dla zwiedzających
16.00 - Zakończenie trzeciego dnia targów dla zwiedzających

UWAGA! ORGANIZATORZY ZASTRZEGAJĄ SOBIE PRAWO DO ZMIAN W PROGRAMIE TARGÓW.

Źródło: www.ctpik.com.pl
 
strona główna | polityka prywatności | nota prawna | partnerzy | kontakt | mapa serwisu | REKLAMA
Projekty HVAC | turbiny wiatrowe | Forum OZE
Copyright © Agroenergetyka.pl | design: Projekty internetowe