Agroenergetyka.pl

Energetyka, OZE w sieci: GoldenLine - Energetyka
Blog energetyczno - paliwowy
 
 
strona główna  Zarejestruj się  Ogłoszenia  Forum  Kontakt z Redakcją 


Artykuły
TARGI
 

RENEXPO: Po raz jedenasty targi informują o przyszłym zaopatrzeniu w energie

Data: 2010-09-13
RENEXPO: Platforma do spotkań branż Nr. 1
Po raz jedenasty targi informują o przyszłym zaopatrzeniu w energie


W dniach od 7 do 10 października odbędą się Międzynarodowe Targi Handlowe RENEXPO dotyczące odnawialnych Energii i Energooszczędnego Budownictwa i Renowacji.

RENEXPO jest jedną z najważniejszych imprez w Europie¸ która dotyczy wykorzystywania odnawialnej energii i energooszczędnego budownictwa i renowacji. Różnorodność i wyjątkowość tych targów sprawia, iż znajdują się one w czołówce światowej.
Tematyka pawilonu nr. 1 skupia się na bioenergii. Do głównych punktów IHE WoodEnergie zalicza się tematyka pozyskiwania energii z drewna. IHE służy jako europejskie forum spotkań branż, które pozyskuje energie z biomasy drzewnej.Następnym tematem targów jest kogeneracja, będzie ona prezentowana pod nazwą InterCogen. We współpracy z niemieckimi stowarzyszeniami do spraw kogeneracji -Bundesverband Kraft-Wärme-Kopplung odbędzie się wymiana wiedzy między producentami i dostawcami. Na targach będzie miał miejsce również przegląd specjalny wraz z serią bezpłatnych wykładów na temat piecy kamionkowych, kaflowych, na pellety oraz małych urządzeń grzewczych, który odbył się po raz pierwszy w ubiegłym roku.
Pod nazwą interGreenBuilding w pawilonie nr. 2 będzie można znaleźć szereg informacji na temat energooszczędnego budownictwa i renowacji. Wystawcy zaoferują szereg ciekawych tematów z obszaru techniki budowlanej, wentylacji, odzyskiwania ciepła, ogrzewania podłogowego jak i budownictwa z wykorzystaniem ekologicznych materiałów. Przegląd specjalny dotyczący tematyki budowania z drewna przedstawi korzyżci wynikające z użycia drewna jako trwałego materiału budowlanego. Także stoisko Izby Rzemieślniczej Szwabii, w tym roku sporo większe, zaprezentuje wyniki pracy w regionie.
Jak zwykle wystawy w pawilonie nr. 3 dotyczyć będą tematów usług energetycznych, energii geotermalnej, wodnej, wiatrowej oraz pomp ciepła. Forum Praca i Edukacja zorganizowane przez KUMAS, stanowi już integralną częścią targów. W tym roku można będzie również zasięgnąć informacji na temat wolnych miejsc pracy w branży.

Na towarzyszącym targom- fachowych sympozjach wybrani eksperci z branży przedstawią obiecujące innowacje, przyszłe trendy, nowe technologie i praktyczne rozwiązania. Zaplanowane są fachowe kongresy na temat: Energia z biologicznych odpadów, kogeneracji, małych i średnich przedsiębiorstw gazyfikacji drewna, Zapobieganie mikrobiologicznym szkodą w nowoczesnym budownictwie mieszkalnym, Miasto i przyszłość oraz Małe elektrownie wiatrowe.

Wystawiane przez Federalne Stowarzyszenie BioEnergie sympozjum przewodzące dotyczące energii z drewna jest głównym miejscem spotkań branży i odbędzie się po raz dziesiąty. Za jednym razem dostajemy kompleksowy przegląd polityki, gospodarki i Best Practice. Oprócz sympozjów i wystaw specjaliści jak i użytkownicy końcowi mają bezpłatną możliwość wysłuchania szeregu wykładów o aktualnej tematyce zaopatrywania w energię.
Ponad 130 instytucji, partnerów prowadzi RENEXPO do sukcesu. Instytucje takie jak: Bayern Innovativ, Bundesverband WärmePumpe, Bundesverband BioEnergie, Bundesverband Kraft-Wärme-Kopplung , C.A.R.M.E.N., Cluster Forst i Holz naBajerach, KUMAS i UmweltCluster Bayern.
RENEXPOź 2010 odbędzie się w dniach 7 do 10 października 2010 roku w Centrum Targowym w Augsburg.

Dalsze informacje na temat targów, kongresu i programu można uzyskać pod adresem:
www.renexpo.de

Poniżej link do darmowych wejściówek:
Darmowe wejściówki
Wystarczy podać swoje dane i tym samym otrzymuje się dostęp do darmowej wejściówki, która należy sobie wdrukować i wziąć na targi.

Kontakt i informacje:
REECO GmbH
Susanne Köck
Unter den Linden 15, D-72762 Reutlingen
Tel.: +49 (0) 7121 - 3016 - 0
Fax: +49 (0) 7121 - 3016 - 100
presse@energie-server.de
www.renexpo.de
 
strona główna | polityka prywatności | nota prawna | partnerzy | kontakt | mapa serwisu | REKLAMA
Projekty HVAC | turbiny wiatrowe | Forum OZE
Copyright © Agroenergetyka.pl | design: Projekty internetowe