Agroenergetyka.pl

Energetyka, OZE w sieci: GoldenLine - Energetyka
Blog energetyczno - paliwowy
 
 
strona główna  Zarejestruj się  Ogłoszenia  Forum  Kontakt z Redakcją 


Artykuły
CIEKAWOSTKI
 

Oddaj choinkę po świętach - edycja 2010/11

Data: 2010-12-20
Rusza kampania "Śmieci do śmietnika, choinki do lasu".

Od 2 stycznia do 6 lutego 2011 roku w katowickim sklepie IKEA będzie można bezpłatnie zostawić żywą, poświąteczną choinkę. Drzewka zostaną zutylizowane i przerobione na biomasę. Dochód ze sprzedaży surowca zostanie przeznaczony na zakup młodych drzewek, które zostaną posadzone przez dzieci i młodzież ze śląskich szkół wiosną, podczas Międzynarodowego Dnia Ziemi. Organizatorami akcji są producent biomasy, firma Poli Trade Polska z Katowic oraz IKEA Katowice.

To już 3 edycja realizowanej od 2008 roku kampanii, której celem jest uświadomienie społeczeństwu roli odnawialnych źródeł energii i upowszechnienie zwyczaju poświątecznej utylizacji choinek. W poprzednich latach zebrano ponad 600 drzewek.

- Jedna trzecia Polaków każdego roku kupuje żywą choinkę – mówi Jarosław Rak, Prezes Poli Trade Polska – Wszyscy widzimy jak po świętach masowo są one wyrzucane na śmietnik. Jako producent biomasy postanowiliśmy coś z tym zrobić. Z jednej strony pomagamy zamienić je na ekologiczną energię, a z drugiej sami organizujemy sadzenie nowych drzewek, dodaje Rak.

Zebrane choinki zostaną przerobione na biomasę i sprzedane producentom energii (elektrownie itp.). Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na nowe sadzonki, które trafią do ziemi dzięki zaangażowaniu młodzieży szkolnej z województwa śląskiego. Dzieci i młodzież zasadzą drzewka podczas Międzynarodowego Dnia Ziemi, który przypada na 22 kwietnia każdego roku.

W tym roku, współorganizatorem akcji jest IKEA Katowice, która zajmie się zbiórką choinek na terenie sklepu. Drzewka można przywozić do IKEA od 2 stycznia do 6 lutego w godzinach otwarcia sklepu. Choinkę należy dostarczyć do oznaczonego punktu przy Ekodomku wewnątrz IKEA w Katowicach.

- Chętnie włączamy się w inicjatywy proekologiczne – mówi Gabriel Gdula z działu Marketingu IKEA Katowice – Będziemy zachęcać naszych klientów aby nie wyrzucali drzewek, tylko przywozili je do nas do sklepu, dodaje.

Poza IKEA Katowice, choinki będzie można oddawać także bezpośrednio do firmy Poli Trade Polska w Katowicach przy ul. Kołodzieja 2.
Więcej informacji na temat akcji: www.choinkidolasu.pl

------------------------------------------------------------------------------
"Śmieci do śmietnika, choinki do lasu" to kampania społeczna, której celem jest upowszechnienie zwyczaju poświątecznej zbiórki choinek i uświadomienie społeczeństwu, znaczenia odnawialnych źródeł energii (OZE). Zadaniem kampanii jest również przekonanie Polaków, że odnawialne źródła energii są przyjazne człowiekowi i środowisku. Kampania organizowana jest corocznie od 2008 roku. Idea kampanii polega na zbiórce i utylizacji choinek zużytych w trakcie świąt Bożego Narodzenia. Dochód uzyskany ze sprzedaży biomasy, przekazywany jest na zakup nowych sadzonek. Organizatorem kampanii jest firma Poli Trade Polska z Katowic, czołowy polski producent i dystrybutor biomasy.

www.choinkidolasu.pl

Poli Trade Polska Sp. z o.o. jest jednym z największych w Polsce dystrybutorów oraz producentów biomasy. Dostarczamy biomasę pochodzenia leśnego oraz pochodzącą z pozostałości z produkcji rolnej do największych grup energetycznych: Czeski Koncern Energetyczny CEZ, Południowy Koncern Energetyczny PKE, Vattenfall.

www.politrade.pl

IKEA w Polsce posiada obecnie osiem sklepów, które rocznie odwiedzane są przez około 16 milionów Klientów. Ponadto poprzez firmę Inter IKEA Centre Polska zbudowaliśmy i zarządzamy siedmioma Parkami Handlowymi. W Jarostach koło Piotrkowa Trybunalskiego posiadamy regionalne Centrum Dystrybucji, które obsługuje sklepy IKEA w Polsce, Czechach, Rumunii, Słowacji i na Węgrzech. Biuro Zakupów współpracuje z producentami mebli i artykułów wyposażenia wnętrz w regionie Europy Centralnej dostarczając meble i artykuły wyposażenia wnętrz do sieci IKEA na całym świecie.

www.ikea.com/pl/pl/store/katowice
 
strona główna | polityka prywatności | nota prawna | partnerzy | kontakt | mapa serwisu | REKLAMA
Projekty HVAC | turbiny wiatrowe | Forum OZE
Copyright © Agroenergetyka.pl | design: Projekty internetowe