Agroenergetyka.pl

Energetyka, OZE w sieci: GoldenLine - Energetyka
Blog energetyczno - paliwowy
 
 
strona główna  Zarejestruj się  Ogłoszenia  Forum  Kontakt z Redakcją 


Artykuły
TARGI
 

BIOGAZ 2010 - Warszawa, 4 marca 2010r. - II Seminarium międzynarodowe

Data: 2010-01-19

Organizator:  Instytut Energetyki Odnawialnej 
Seminarium odbędzie się: 4 marca 2010
Miejsce: Warszawskie Centrum Targowe EXPO XXI w Warszawie, ul. Prądzyńskiego 12/14

Produkcja i energetyczne wykorzystanie biogazu rolniczego jest jedną z najkorzystniejszych metod pozyskiwania energii odnawialnej, i jest połączona z która stopniowo zaczyna cieszyć się coraz większym zainteresowaniem także w Polsce. Rozwijając ten sektor korzystamy z doświadczeń państw takich jak Dania, Austria, czy Niemcy, w których technologia biogazowa jest rozpowszechniona i stosowana od wielu lat. Ciekawych inspiracji może dostarczyć też obserwacja rozwoju rynku biogazowego w USA.  Produkcja biogazu znalazła zastosowanie w Stanach Zjednoczonych w programie na rzecz redukcji o 25% emisji gazów cieplarnianych, generowanych przez branżę mleczarską do 2020 r, który jest realizowany m.in. w stanach Oregon, Michigan i Kalifornia. Do czerwca 2010 r spodziewane jest przyjęcie przez państwa UE krajowych planów działań na rzecz odnawialnych źródeł energii do 2020 r. a tym samym przedstawienie szczegółowej mapy drogowej rozwoju sektora biogazu w najbliższych latach. W Polsce oczekiwane jest, że wdrożenie programu "Innowacyjna energetyka - rolnictwo energetyczne", które znajduje również odniesienie w Polityce Energetycznej Polski do 2030 r., oraz w "Planie działań na rzecz odnawianych źródeł energii do 2020 r.", przygotowywanym przez Ministerstwo Gospodarki, pozwoli na budowę, średnio jednej biogazowni rolniczej o mocy ok. 1MW w każdej gminie, co zaowocuje uzyskaniem ponad 2000 MWe mocy zainstalowanej z odnawialnych źródeł energii. Szacuje się, że w przeciągu kilku najbliższych lat powstanie w Polsce kilkaset biogazowni.

Serdecznie zapraszamy Państwa na druga edycję Seminarium Biogaz 2010, które przybliży w szczególności możliwości rozwoju i wyzwania dla sektora biogazu do 2020 r. W programie seminarium znajdą się także prezentacje na temat najnowszych osiągnięć technologicznych, oraz prawnych, ekonomicznych i inwestycyjnych  aspektów budowy biogazowni rolniczych. Seminarium stworzy możliwość prezentacji aktualnie realizowanych w Unii Europejskiej i Stanach Zjednoczonych projektów, poświęconych tematyce biogazu, oraz najnowszych osiągnięć technologicznych w tej dziedzinie. Innowacyjne rozwiązania w technologii biogazowej zostaną przedstawione na przykładzie końcowych wyników projektu badawczego "EU Agrobiogas". Seminarium będzie okazją do dyskusji na temat kierunków i możliwości rozwoju sektora biogazowego w Polsce a także do wymiany doświadczeń największych inwestorów na polskim rynku. W sesji technologicznej poruszony zostanie temat stosowania roślin energetycznych do produkcji biogazu w warunkach polskich, oraz zostanie zaprezentowana metoda suchej fermentacji jako alternatywa dla technologii fermentacji mokrej. W części poświęconej kwestiom prawno finansowym będą przedstawione będą aspekty prawne nawozowego wykorzystania masy pofermentacyjnej, w tym odpadów poubojowych pochodzących z biogazowni.  Zostanie omówiony także nowy kształt systemu świadectw pochodzenia energii wynikający z nowelizacji Prawa Energetycznego.

Seminarium odbędzie się podczas Wystawy Czystej Energii CENERG, stwarzając uczestnikom możliwość szerszego poznania ofert krajowych i zagranicznych firm z sektora biogazu. Firmy zainteresowane udziałem w wystawie CENERG proszone są o kontakt z organizatorami.

Pliki do pobrania:

 
strona główna | polityka prywatności | nota prawna | partnerzy | kontakt | mapa serwisu | REKLAMA
Projekty HVAC | turbiny wiatrowe | Forum OZE
Copyright © Agroenergetyka.pl | design: Projekty internetowe