Agroenergetyka.pl

Energetyka, OZE w sieci: GoldenLine - Energetyka
Blog energetyczno - paliwowy
 
 
strona główna  Zarejestruj się  Ogłoszenia  Forum  Kontakt z Redakcją 


Aktualności
 

Odejście od rdzenia Niemiec będzie kosztować 335 miliardów. EUR

Data: 2011-08-04

Koszty wymiany energii jądrowej ze źródeł odnawialnych w Niemczech w 2030 roku, wzrosła do poziomu 335 miliardów euro. W szczególności, przemysł musi przygotować się na znaczący wzrost cen energii elektrycznej, powiadamia EurActiv.sk portalu.Podczas gdy Niemcy mogą obsługiwać przyspieszenie od rdzenia bez poważnych przerw w zasilaniu, firmy płacą za to energii elektrycznej znacznie droższe. Jest to obecnie jeden z najwyższych w Europie. Mimo, że rząd zdecydował się zamknąć elektrowni jądrowych do 2020 r. i znaczny wzrost poparcia dla odnawialnych źródeł energii (OZE), ale nadal nie wyliczyć kwotę kosztów związanych, kto płaci i jak informuje słowacki EurActiv.
W dwóch badaniach, szwajcarski Prognos Institute, który na zlecenie Związku Gospodarki Bawarii (VBW), stwierdza, że ​​dla firm w energochłonnych sektorach, przez wzrost cen energii elektrycznej 2023 w 2010 r. w porównaniu do 41%. Jeśli dalszej eksploatacji energetyki jądrowej w 2042, jak sugeruje VBW zeszłym roku w jego koncepcji energii-gospodarczego, cen energii elektrycznej w tym okresie wzrósł o 26,5%.
W związku z likwidacją elektrowni jądrowych są różne dla każdego z województw - zwłaszcza w Bawarii, gdzie wielu energochłonnych przedsiębiorstw i duża część energii elektrycznej pochodzi z jądrowych, przyniesie szybkie zmiany w energii planuje szereg zagrożeń.
"Oczekiwany wzrost cen energii elektrycznej dla przemysłu zagraża całej branży. Nie możemy zaakceptować ", powiedział niemieckiej gazecie Die Welt przedstawiciel VBW Bertram Brossard.
Znaczne wsparcie dla OZE
Większość dotyczy to energii odnawialnej. Jeżeli rząd chce osiągnąć cel do produkcji w 2050 r. do 80% energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii i do wykonania zmian w OZE, zatwierdzony w lipcu 2011 roku, całkowity koszt rozszerzenia w 2030 roku przez Instytut stał na 335 mld euro.
Cena energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii jest obecnie w Niemczech wynosi 3,5 centa za kilowatogodzinę. W kolejnych latach, jednak mogą dorastać do 6 centów. Koszty pośrednie tej energii, zgodnie z Szwajcarskiego Instytutu może być w roku 2030 na 250 mld euro. Kolejne 85 mld koszt budowy nowych sieci dystrybucji na dostawę źródeł odnawialnych.
Gospodarstw domowych nie musi się martwić o droższej energii elektrycznej
Ceny energii elektrycznej dla drobnych konsumentów, likwidacji energetyki jądrowej nie wykazały tak wiele.
Niemieckie gospodarstwa domowe płacą obecnie za około 23,5 centa za kilowatogodzinę energii. Do 2023 powinien być tylko 5 centów więcej, prawie tak samo jak dalsze funkcjonowanie energetyki jądrowej. Wraz ze wzrostem kosztów przedsiębiorstw przemysłowych, konsumenci mogą oczekiwać negatywnego wpływu na ceny swoich produktów.

 
strona główna | polityka prywatności | nota prawna | partnerzy | kontakt | mapa serwisu | REKLAMA
Projekty HVAC | turbiny wiatrowe | Forum OZE
Copyright © Agroenergetyka.pl | design: Projekty internetowe