Agroenergetyka.pl

Energetyka, OZE w sieci: GoldenLine - Energetyka
Blog energetyczno - paliwowy
 
 
strona główna  Zarejestruj się  Ogłoszenia  Forum  Kontakt z Redakcją 


Aktualności
 

Elektrowni fotowoltaicznych w Republice Czeskiej są bardziej wydajne

Data: 2011-08-04

Energii elektrycznej w Republice Czeskiej elektrowni fotowoltaicznej energii w tym roku znacznie przekracza produkcji z zeszłego roku, choć mają mniej niż trzy procent wszystkich roślin. Przez pierwsze 5 miesięcy 2011 dostarczonych do sieci więcej energii niż cały rok.
Przez pierwsze pięć miesięcy tego roku produkcji ogniw fotowoltaicznych elektrowni w sąsiednich Czechach, 890 GWh energii elektrycznej. Jak stwierdził Urząd Regulacji Energetyki (URE) w zeszłym roku w tym samym okresie słonecznej zasobów produkcji 175 GWh energii elektrycznej przez cały rok produkcji 616 GWh.
Prawie 2 tys. MW mocy zainstalowanej
Gwałtowny wzrost produkcji ze względu na fakt, że konkurencyjne stanu dotacji w ubiegłym roku zainteresowanie wielu fotowoltaicznych inwestorów sektora. W ciągu ostatniego roku moc zainstalowana energii słonecznej wzrósł ponad czterokrotnie (do około 1950 MW).
Całkowitej ilości energii elektrycznej, ale to od słońca, tylko niewielki ułamek. Ogólnie rzecz biorąc, za pierwsze pięć miesięcy przyniosły niemal wszystkich czeskich zakładów 38.000 GWh. Fotowoltaicznej energii, dlatego stanowią mniej niż trzy procent. Produkcja z energii słonecznej źródeł, jednak wzrastały w ciągu roku z poprawą pogody. W styczniu, słoneczna zasobów, takich jak rejestr 39 GWh w maju zostało 294 GWh.
Według Urzędu, w słoneczne dni, dzięki tych zasobów jest często nadwyżki energii elektrycznej w systemie. Systemu przesyłowego, ale jeszcze nie stać fotowoltaicznych uchwyty moc. CEPS operatora systemu ustawia każdy dzień mix usług wsparcia na pokrycie przejściowego wydajności elektrowni fotowoltaicznych.
CEPS: Nowe źródła zmienności możliwe we wrześniu
Dla stałej mocy i możliwości negatywnego wpływu na układ CEPS transmisji odmawia wydania umów na podłączenie nowych energii słonecznej i wiatrowej do sieci. Stop stan połączenia tych środków trwa już półtora roku. CEPS jest obecnie oceny wpływu odnawialnych źródeł energii na bezpieczne działanie systemu we wrześniu powinna zdecydować, czy stan zatrzymania jest anulowane.
Ze względu na rozwój elektrowni fotowoltaicznych grozi w tym roku w Republice Czeskiej jest ogromny i droższej energii elektrycznej, ponieważ rząd przystąpiły do ​​szeregu środków, aby ograniczyć wzrost cen średnio do pięciu procent. Jednym z tych środków jest również 26-procentowy podatek na energię słoneczną, dla których dziesiątki inwestorów teraz chcą pozwać państwo.

 
strona główna | polityka prywatności | nota prawna | partnerzy | kontakt | mapa serwisu | REKLAMA
Projekty HVAC | turbiny wiatrowe | Forum OZE
Copyright © Agroenergetyka.pl | design: Projekty internetowe