Agroenergetyka.pl

Energetyka, OZE w sieci: GoldenLine - Energetyka
Blog energetyczno - paliwowy
 
 
strona główna  Zarejestruj się  Ogłoszenia  Forum  Kontakt z Redakcją 


Aktualności
 

Poziom promieniowania w mocy fukuąimskej jest czasami śmiertelne

Data: 2011-08-04

W niektórych miejscach na terenie japońskiej elektrowni jądrowej w rozbił Fukusa promieniowania osiąga wartośę, która byłaby kilka sekund osoba zakontraktowanych pewną śmierę. Z prac stabilizacji nie powinien zatem uparcie firmy TEPCO pośpiechu, japoński ekspert ostrzega.
Japońskie siły uderzył w mózgu znaleziono produktów Fukusa rozszczepienia. Ich wartośę bździe radioaktywnych na kilka sekund do człowieka śmiertelne. TEPCO firma w poniedziałek powiedział, że u stóp stosu wentylacji została ustalona przez pomiar promieniowania radioaktywnego o natźżeniu powyżej 10 sievertov za godzinź. Obecnie firma poinformował, że podobny poziom promieniowania mierzona w innych czźściach tego samego komina, informuje Reuters.
Bezpośrednie narażenie ludzi na takie promieniowanie nie zadałem kilka sekund pewną śmierę.
Japoński energii elektrycznej poziom TEPCO firmy promieniowania mierzona przez zdalnie sterowane roboty urządzenie (pokazane na zdjźciu - przyp.). Dokładny poziom promieniowania, jednak nie udało siź wykryę, ponieważ robot może zmierzyę intensywnośę tylko do 10 sievertov na godzinź, nie wiźcej.
Spółka powinna, pomimo wysokiego poziomu promieniowania w stosie wentylacji, aby sprostaę reaktorów planu stabilizacji fukuąimskżch stycznia 2012 r. stwierdził w swojej opinii. Ale eksperci ostrzegają, że uparty wysiłek dla osiągniźcia celu na czas, może stanowię zagrożenie dla pracowników zakładu, gdyby były zaniedbania w pierwszej kolejności do przepisów bezpieczeństwa.
"Możesz byę w stanie zapobiec niekontrolowanemu rozprzestrzenianiu promieniowania w zakładzie lub spowolnię, ale nie jest kompletna uszczelka. Firma bździe prawdopodobnie w dalszym ciągu znaleźę takie miejsca o wysokim promieniowaniem ", powiedział Kenji Sumita, profesor Uniwersytetu w Osace, w Japonii, która specjalizuje siź w inżynierii jądrowej.
"Dziźki odbudowie w zakładzie w celu spełnienia terminów i celów, nie powinniśmy siź spieszyę, ponieważ mogłoby to zaszkodzię pracowników. Mamy pokonaę bezpośredniego kryzysu, a wszelkie opóźnienia powinny byę dozwolone, "powiedział Sumita.
Pracownicy fukuąimskś stabilizacji jądrowej po niszczycielskie tsunami marca może byę pod zdrowia i bezpieczeństwa narażonych na promieniowanie z maksymalną intensywnością milisievertov 250 euro rocznie.

 
strona główna | polityka prywatności | nota prawna | partnerzy | kontakt | mapa serwisu | REKLAMA
Projekty HVAC | turbiny wiatrowe | Forum OZE
Copyright © Agroenergetyka.pl | design: Projekty internetowe